fbpx

Yhteystiedot

Paikkakunnat

Helsinki

Kutomotie 18 B, 00380 Helsinki

Hämeenlinna

Talaskuja 3, 13200 Hämeenlinna

Kokkola

Satamatie 330, 67900 Kokkola

PL 17, 67101 Kokkola

Kuopio

Kaivotie 23, 70700 Kuopio

Savonlinna

Olavinkatu 60, 57100 Savonlinna

Laskutustiedot

Sähköiset laskut:
Operaattori: OpusCapita Solutions Oy
(E204503)

Verkkolaskuosoite, OVT-tunnus
003724246128

Paperiset laskut:
IdeaStructura Oy
PL 608
02066 DOCUSCAN

Y-tunnus 2424612-8

Pyydä tarjous!

Jos olet kiinnostunut palveluistamme, laadimme sinulle mielellämme tarjouksen. Voit kohdistaa sen asiantuntijoillemme palvelutarpeestasi riippuen.

Asiantuntijamme

Jyrki Jalli

Toimitusjohtaja, DI, SNIL

041 5152 500

jyrki.jalli@ideastructura.com

Jukka Huttunen

Projektipäällikkö, DI, RTA

041 5152 412

jukka.huttunen@ideastructura.com

Juha Koskinen

Rakennesuunnittelija, tietohallintopäällikkö

041 5152 405

juha.koskinen@ideastructura.com

Juha Kotiranta

Projektipäällikkö, Ins. (AMK)

040 8266 701

juha.kotiranta@ideastructura.com

Päivi Kaariaho

Projektipäällikkö, ins. (AMK)

041 5152 437

paivi.kaariaho@ideastructura.com

Mika Konttila

Tietomalliasiantuntija, rkm

040 8266 722

mika.konttila@ideastructura.com

Erno Vuoti

Projektipäällikkö Ins. (YAMK), RTA, KHK

050 9119 387

erno.vuoti@ideastructura.com

Arto Roine

Projektipäällikkö, DI

050 3703 088

arto.roine@ideastructura.com

Marjaana Tenkanen

Projektipäällikkö, Arkkitehti SAFA

040 5327 362

marjaana.tenkanen@ideastructura.com

Tiina Palviainen

Projektipäällikkö, DI, KHK, RTA

050 3376 444

tiina.palviainen@ideastructura.com

Aku Hänninen

Korjausrakentamisen asiantuntija, Ins. (AMK), DI

040 7258 323

aku.hanninen@ideastructura.com

Heikki Pietiläinen

Projektipäällikkö, Arkkitehti

050 4071 461

heikki.pietilainen@ideastructura.com

Ari Pesonen

Rakennustekninen asiantuntija, RI

050 4433 120

ari.pesonen@ideastructura.com

Antti Paakkari

Projektipäällikkö, Ins. (AMK), RAP, KHK

050 4079 759

antti.paakkari@ideastructura.com

Martta Mähönen

Projektipäällikkö, DI, AmO

050 4092 842

martta.mahonen@ideastructura.com

Pauliina Kaariaho

Hortonomi, maisemasuunnittelija (Amk) Leikki- ja liikunta-alueiden tarkastaja (S2P)

040 5042 044

pauliina.kaariaho@ideastructura.com

Tuomo Pelkonen

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

050 4001 794

tuomo.pelkonen@ideastructura.com

Toni Korhonen

Rakennesuunnittelija, Ins. (YAMK)

050 4664 848

toni.korhonen@ideastructura.com

Hannanoora Junttila

Rakennesuunnittelija, kuntotutkija, DI, RTA

040 0774 108

hannanoora.junttila@ideastructura.com

Henri Kuutti

Projektipäällikkö, Ins.(AMK)

050 3124 883

henri.kuutti@ideastructura.com

Jenni Malinen

Korjausrakentamisen asiantuntija, DI, RTA

050 4048 363

jenni.malinen@ideastructura.com

Pauli Koli

Rakennesuunnittelija. Ins (AMK)

040 7779 113

pauli.koli@ideastructura.com

Lauri Koistinen

Rakennesuunnittelija, DI

050 3030 371

lauri.koistinen@ideastructura.com

Eija Syväilo

Arkkitehti SAFA

050 3274 487

eija.syvailo@ideastructura.com

Antti Nurmi

Projektipäällikkö, Ins. (AMK)

050 3084 915

antti.nurmi@ideastructura.com

Kirsi-Maria Seikkula

Tila- ja sisäilma-asiantuntija, ins. (AMK), RTA

045 1242 677

kirsi-maria.seikkula@ideastructura.com

Mette Envall

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

050 4415 841

mette.envall@ideastructura.com

Teemu Ruokoja

Projektipäällikkö, Ins. (AMK)

040 5749 316

teemu.ruokoja@ideastructura.com

Paul Cygnel

Senior Advisor, RI

040 0860 503

paul.cygnel@ideastructura.com

Jorma Nissilä

Senior Advisor, DI

040 0868 891

jorma.nissila@ideastructura.com

Juhani Niemelä

Rakennesuunnittelija Ins. (AMK)

040 7692 585

juhani.niemela@ideastructura.com

Pertti Kaustinen

Rakennesuunnittelija, RI

050 0961 077

pertti.kaustinen@ideastructura.com

Aapo Leppänen

Rakennesuunnittelija Ins. (AMK)

050 3285 553

aapo.leppanen@ideastructura.com

Henry Wargh

Rakennesuunnittelija Ins. (AMK)

040 8466 840

henry.wargh@ideastructura.com

Noora Mäki-Ruuti

Rakennusfysiikan asiantuntija, rakennesuunnittelija, DI

050 5145 052

noora.maki-ruuti@ideastructura.com

Teemu Kuosmanen

Projektipäällikkö, DI

050 4646 190

teemu.kuosmanen@ideastructura.com

Minna Anttalainen

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

040 0935 392

minna.anttalainen@ideastructura.com

Minna-Mari Sivunen

Muotoilujohtaja

044 5955 562

minna-mari.sivunen@ideastructura.com

Simo Kemppainen

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

050 3573 040

simo.kemppainen@ideastructura.com

Jouni Välimaa

Rakennuspiirtäjä

045 6720 770

jouni.valimaa@ideastructura.com

Viktor Setälä

Projektipäällikkö, Ins. (AMK)

050 5523 305

viktor.setala@ideastructura.com

Sari Partanen

Rakennuspiirtäjä

050 3401 702

sari.partanen@ideastructura.com

Samuli Maja

Projektipäällikkö, ins. (AMK)

040 8376 751

samuli.maja@ideastructura.com

Mikko Niittymäki

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

050 4015 774

mikko.niittymaki@ideastructura.com

Oliver Storbacka

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

040 5785 670

oliver.storbacka@ideastructura.com

Teemu Viiala

Rakennusfysikaalinen suunnittelija, DI

050 4706 686

teemu.viiala@ideastructura.com

Elina Marttila

Suunnitteluassistentti

040 5821 990

elina.marttila@ideastructura.com

Veikko Valtonen

Suunnitteluassistentti

040 9659 731

veikko.valtonen@ideastructura.com

Patrick Blomkvist

Suunnitteluassistentti

050 9117 725

patrick.blomkvist@ideastructura.com

Elina Huhtamäki

Rakennusarkkitehti

050 4420 638

elina.huhtamaki@ideastructura.com

Maximillian Alopaeus

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

040 0279 135

maximillian.alopaeus@ideastructura.com

Jukka Särkimäki

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

044 3041 844

jukka.sarkimaki@ideastructura.com

Antti Siika-aho

Projektipäällikkö, Ins.(AMK)

050 4474 833

antti.siika-aho@ideastructura.com

Toni Turja

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

044 5668 376

toni.turja@ideastructura.com

Essi Eräpolku

HR-asiantuntija

040 7453 500

essi.erapolku@ideastructura.com

Jani-Petteri Polo

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

040 5674 572

jani-petteri.polo@ideastructura.com

Mikael Valkeejärvi

Avustava kuntotutkija

050 5433 866

mikael.valkeejarvi@ideastructura.com

Daria Liutina

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

044 2353 398

daria.liutina@ideastructura.com

Niko Lipsanen

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

050 3776 684

niko.lipsanen@ideastructura.com

Joonas Parkkila

Rakennesuunnittelija, DI

040 7531 993

joonas.parkkila@ideastructura.com

Milla Mattila

Rakennusfysikaalinen suunnittelija, DI

040 5288 509

milla.mattila@ideastructura.com

Pietari Junttila

Projektipäällikkö, DI

044 5087 071

pietari.junttila@ideastructura.com

Harri Jokinen

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

044 5350 667

harri.jokinen@ideastructura.com

Jani Kosonen

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

040 8452 601

jani.kosonen@ideastructura.com

Risto Malkki

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

044 5350 670

risto.malkki@ideastructura.com

Seppo Kosonen

Rakennesuunnittelija, RI

050 0744 417

seppo.kosonen@ideastructura.com

Verneri Laari

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

040 8095 825

verneri.laari@ideastructura.com

Samuel Vilokkinen

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

040 7396 531

samuel.vilokkinen@ideastructura.com

Antti Auvinen

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

044 5350 654

antti.auvinen@ideastructura.com

Jarkko Hannikainen

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

044 5350 665

jarkko.hannikainen@ideastructura.com

Marianne Sola

DI, nuorempi kosteudenhallintakoordinaattori

050 9116 762

marianne.sola@ideastructura.com

Vesa Laakso

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

040 0851 287

vesa.laakso@ideastructura.com

Kyösti Koskinen

Sisäilma-asiantuntija, RI, RTA, AHA

040 3587 403

kyosti.koskinen@ideastructura.com

Tuomo Niskanen

Sisäilma-asiantuntija

040 0441 530

tuomo.niskanen@ideastructura.com

Mikko Niskanen

LVI-ins. (AMK), Sisäilma-asiantuntija, RTA

040 3587 402

mikko.niskanen@ideastructura.com

Mira Virtala

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

044 3313 464

mira.virtala@ideastructura.com

Jarkko Matilainen

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

040 5407 328

jarkko.matilainen@ideastructura.com

Olli Tuominen

Rakennesuunnittelija, DI

050 3456 720

olli.tuominen@ideastructura.com

Sami Karvinen

Liiketoimintajohtaja, DI

050 5816 278

sami.karvinen@ideastructura.com

Janita Hanhisuanto

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

050 3821 237

janita.hanhisuanto@ideastructura.com

Joni Buckman

Kuntotutkija, suunnittelija, Ins. (AMK)

050 3376 388

joni.buckman@ideastructura.com

Tarja Anttila

Rakennesuunnittelija, DI

050 3217 455

tarja.anttila@ideastructura.com

Petri Nurkki

Rakennesuunnittelija, Ins. (AMK)

050 3216 084

petri.nurkki@ideastructura.com

Valikko